Polski
NULL

05/12/2018

Zakończenie projektu „Mam zawód – mam szansę”

Obejrzyj relację z gali”

15 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta gala kończąca projekt „Mam zawód – mam szansę”, który przez dwa lata był realizowany w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Gospodarzem uroczystego spotkania był dyrektor szkoły, pan Jan Głowa, a uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Wrocławskiego, pan Roman Potocki i Paweł Chudy Wiceprezes Zarządu Syntea SA, Lidera w projekcie.

Podkreślono realizację założeń: wyremontowanie i wyposażenie dwóch pracowni: komunikacji w języku obcym oraz rysunku technicznego, certyfikowane szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli, wyjazdy naukowe, kursy przygotowawcze na studia oraz specjalistyczne zajęcia dedykowane konkretnym zawodom organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, wakacyjne płatne staże wraz z zapewnieniem odzieży roboczej, badań lekarskich, ubezpieczenia, zwrotu kosztów dojazdu oraz spotkaniem z doradcą zawodowym przed i po stażu.

Głos zabrał również Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego, pan Ryszard Jaroń, chwaląc osiągnięte rezultaty oraz podkreślając, jak ważne jest tworzenie miejsc odzwierciedlających naturalne warunki pracy.

 

Uczniowie opowiedzieli, w jakich formach wsparcia wzięli udział, co miało znaczenie, z czego mogą w przyszłości czerpać profity, ale też wytknęli drobne niedociągnięcia. W ogólnym rozrachunku wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto było zgłosić się do udziału w projekcie.

 

Pani Izabela Klapińska, groomerka prowadząca kurs dla miłośników zwierząt podkreślała, jak ważne jest zdobycie dodatkowych kwalifikacji dla zawodu technik weterynarii, bo to pozwala dużo łatwiej znaleźć pracę. A jak mówili zafascynowani uczniowie: „nawet z wiejskiego kundelka na zajęciach potrafili zrobić prawdziwego psa”.

 

Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.4.2 Dostosowywanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – ZIT WROF.

BĄDŹ Z NAMI

BLOG