Polski

19/12/2024

Za nami pierwsze zajęcia w ramach projektu rozwijającego kompetencje z sektora NUB

 

6 grudnia 2024 roku miały miejsce pierwsze zajęcia w ramach projektu pt. „Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów LO z podregionów: Rybnicki, Gliwicki, Bytomski, Katowicki i Sosnowiecki”. Projekt, którego celem jest przygotowanie przyszłych specjalistów do pracy w sektorze Nowoczesnych Usług Biznesowych na Śląsku, rozpoczął się zajęciami z Doradztwa Zawodowego, prowadzonymi w formie online.

 

Grudniowe warsztaty dla 147 uczniów

 

W ramach projektu zaplanowano grupowe warsztaty z doradztwa zawodowego. Siedem grup, liczących łącznie 147 uczestników, będzie brało udział w czterogodzinnych zajęciach realizowanych w formule zdalnej. Dzięki temu młodzież z pięciu różnych podregionów Śląska ma szansę uczestniczyć w projekcie bez konieczności dojazdów, co sprzyja dostępności i elastyczności programu.

 

Czego uczniowie dowiedzą się na warsztatach?

 

Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat sektora NUB. Poznają, czym jest sektor NUB i jakie znaczenie ma dla gospodarki, jak wygląda rynek pracy sektora NUB na Śląsku oraz jakie kierunki studiów są powiązane z tą branżą, w tym konkretne przykłady kierunków, które oferuje Beneficjent projektu – Politechnika Śląska.
Dodatkowo podczas zajęć przedstawione zostaną przykładowe narzędzia i technologie wykorzystywane w sektorze NUB, oczekiwania pracodawców oraz przedsiębiorców wobec młodych specjalistów, a także narzędzia edukacyjne mogące pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

 

„Te warsztaty to nie tylko okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, ale przede wszystkim szansa na świadome planowanie swojej przyszłości. Dzięki zajęciom uczniowie zyskają nie tylko orientację w nowoczesnych technologiach i trendach rynkowych, ale również wsparcie w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji i kariery zawodowej.” – podkreśla Anna Domańska.

 

Kolejne przystanki na ścieżce wsparcia

 

W ramach projektu uczniowie skorzystają ze wsparcia specjalistów w bardzo różnorodnym zakresie, ale niezwykle przydatnym i pożądanym na obecnym rynku pracy.

 

O dalszej formie wsparcia informuje nas Anna Domańska – „28 grudnia odbędą się ostatnie tegoroczne zajęcia. Kolejne grupy przystąpią do zajęć już w nowym roku. Wszyscy uczestnicy projektu skorzystają jeszcze z 6 godzin wsparcia w zakresie transformacji zielonej i kompetencji cyfrowych oraz 12 godzin zajęć przygotowujących do matury z przedmiotów ścisłych. Dodatkowo każdy będzie mógł wybrać szkolenie z jednej z pięciu kluczowych kwalifikacji rynkowych.”

 

BĄDŹ Z NAMI

BLOG