Polski
Zdjęcie osób biorących udziała w spotkaniu rekrutacyjnym

18/10/2024

Za nami pierwsze spotkania rekrutacyjne w śląskich liceach

 

W dniach 9-16 października odbyły się liczne spotkania rekrutacyjne, które rozpoczęły kolejny etap realizacji projektu pn. „Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów LO z podregionów: Rybnicki, Gliwicki, Bytomski, Katowicki i Sosnowiecki”.

 

Pierwsze spotkania rekrutacyjne w śląskich liceach przebiegły bardzo pomyślnie.Cieszy nas duże zainteresowanie projektem, które potwierdza, jak istotne jest wsparcie młodzieży w zdobywaniu kluczowych kompetencji. Nasz program nie tylko przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych, ale przede wszystkim odpowiada na wyzwania współczesnego rynku pracy. – mówi Anna Domańska, Project Manager w Syntea S.A.

 

Ścieżka wsparcia

 

W ramach projektu uczniowie skorzystają ze wsparcia specjalistów w zakresie doradztwa zawodowego, transformacji zielonej i kompetencji cyfrowych oraz zajęć przygotowujących do matury z przedmiotów ścisłych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu skorzysta z możliwości pozyskania jednej z pięciu wybranych kwalifikacji tj. Zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem systemu CRM (300 miejsc), Zarządzanie zrównoważonym rozwojem organizacji (300 miejsc), Projektowanie grafiki komputerowej (700 miejsc), Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D (700 miejsc), Pozyskiwanie i edycja danych przestrzennych (500 miejsc).

 

Sporym plusem jest fakt, że trzy z tych pięciu kwalifikacji są włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, tj. CRM, grafika komputerowa i druk 3D. Możliwość zdobycia konkretnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych certyfikatem ZSK daje młodzieży realne umiejętności, które mogą otworzyć drzwi do kariery w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w regionie – dodaje Anna Domańska

 

Realizacja projektu

 

Zajęcia w ramach projektu będą odbywać się między innymi w placówkach szkolnych zlokalizowanych w pięciu podregionach objętych działaniami. W celu zacieśnienia współpracy między edukacją szkolną a szkolnictwem wyższym, uczniowie będą mieli okazję odwiedzić Politechnikę Śląską, która jest beneficjentem projektu. Tam wezmą udział w 6-godzinnych warsztatach poświęconych transformacji zielonej oraz kompetencjom cyfrowym. Łącznie, w ciągu dwóch lat trwania projektu, weźmie w nim udział 2500 osób.

 

Spotkania okazały się skutecznym sposobem na przybliżenie uczniom istoty projektu, co przekłada się na rosnące zainteresowanie i szybkie zapełnianie miejsc w poszczególnych grupach zajęciowych. – dodaje.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektowej, gdzie można znaleźć wszelkie wymagane dokumenty rekrutacyjne, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi koordynatorami.

BĄDŹ Z NAMI

BLOG