Polski

19/06/2024

Za nami pierwsza edycja eduVRcup!

W dniach 13-14 czerwca br., uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu przystąpili do wirtualnej rywalizacji w zakresie montażu elementów stolarki budowlanej.

 

Rozgrywki toczyły się dwóch szkołach w czasie rzeczywistym, ale w przestrzeni wirtualnej. Przy użyciu gogli VR, uczniowie przenieśli nabyte umiejętności montażu stolarki budowlanej na wirtualną arenę. Istotny był czas wykonania poszczególnych zadań oraz spełnienie przy tym pięciu merytorycznych kryteriów oceny.

 

„Dzisiejsze zawody pomiędzy dwiema szkołami były bardzo ciekawą propozycją dla obecnej młodzieży. Dla niej wirtualna rzeczywistość jest normalnością, a mimo to wykonywane zadania były dla nich czymś nowym i fajnym. Wykonywali je z dużym zaciekawieniem, ale przede wszystkim z zaangażowaniem” – mówił Mirosław Walaszek, trener jeleniogórskich uczniów.

 

Zwycięzcą pierwszej edycji wydarzenia zostali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

 

 „Jesteśmy niezwykle dumni z poziomu zaangażowania i umiejętności, jakie zaprezentowali uczestnicy eduVRcup. To wydarzenie pokazuje, jak nowoczesne technologie mogą wzbogacić proces edukacji, a także przygotować młodych ludzi do wyzwań rynku pracy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom z ZST „Mechanik” za ich imponujący wynik” – mówił podczas wydarzenia organizator, prezes Fundacji VCC Radosław Panas.

 

Celem wydarzenia eduVRcup było wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz grywalizacji w edukacji oraz szkoleniach prowadzących do nabycia kwalifikacji wolnorynkowych włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

BĄDŹ Z NAMI

BLOG