
03/03/2026
W Zespole Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej trwają szkolenia. Uczniowie zdobywają umiejętności montażu stolarki budowlanej
Uczniowie z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej realizują szkolenie z zakresu montowania stolarki budowlanej i są już na jego końcowym etapie. W zajęciach uczestniczą dwie grupy młodzieży, które w trakcie kursu zrealizują łącznie 60 godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Do zakończenia szkolenia pozostało już niewiele, a zdobyte w jego trakcie umiejętności stanowią cenne przygotowanie do pracy w branży budowlanej.
Podczas kursu uczniowie poznają nowoczesne techniki montażu stolarki budowlanej. Program obejmuje między innymi prawidłowe osadzanie i uszczelnianie okien, montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, a także instalację bram garażowych. Uczestnicy przekonują się, jak duże znaczenie w tej pracy ma precyzja, znajomość materiałów oraz umiejętność korzystania ze specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych na co dzień przez fachowców.
Zajęcia mają przede wszystkim charakter praktyczny. Młodzież nie tylko poznaje zasady montażu, ale również samodzielnie wykonuje kolejne etapy prac. Uczniowie przygotowują otwory montażowe, osadzają elementy stolarki, wykonują ich stabilizację i uszczelnienie, a następnie zajmują się końcowym wykończeniem. Dzięki temu mogą zobaczyć, jak wygląda cały proces montażu w praktyce oraz zdobyć doświadczenie zbliżone do realnych warunków pracy.
Finałem szkolenia będzie egzamin zaplanowany na pierwszą połowę marca. Jego pozytywne zaliczenie pozwoli uczestnikom uzyskać ceniony certyfikat w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, który potwierdza zdobyte kompetencje i może stanowić ważny atut na rynku pracy. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mają możliwość rozwijania swoich kwalifikacji zawodowych i jeszcze lepszego przygotowania się do przyszłej pracy.
dotyczy projektu: Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Dąbrowskim



