Polski
NULL

27/11/2015

Syntea wśród polskich przedsiębiorstw na Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym w Szanghaju

W dniach 22-23 listopada 2015 w Szanghaju, podczas Forum Gospodarczego otworzonego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, podpisano 8 umów pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorstwami.

„Jedziemy do Chin budować nowe drogi i mosty współpracy – głównie gospodarczej między Środkową Europą, a Chinami” – powiedział Prezydent i podkreślił, że podczas spotkań będzie zabiegał o polsko-chińskie zbliżenie gospodarcze, pozyskanie inwestycji chińskich w Polsce, czyli „kapitał dla polskiego skoku rozwojowego”.

Wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy na Forum w Szanghaju:

Prezes Syntea na Forum w Szanghaju:

Prezes Syntea SA Piotr Fałek także brał udział w Forum państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin „16+1” w Suzhou. W trakcie spotkania 24 listopada 2015r., Premier Chin Li Keqiang zadeklarował zainwestowanie w najbliższych latach przez Chiny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 5 mld dolarów. Jak napisał Financial Times, będzie to: “największy projekt ekonomicznej dyplomacji od czasów amerykańskiego programu Marshalla na rzecz powojennej odbudowy Europy”.

Polski Prezydent podkreślił swoje silne przekonanie, że Polska stanie się w tym przedsięwzięciu ważnym, kluczowym partnerem Chin, jak również „gospodarczym pomostem do współpracy z całą Unią Europejską”.

Przedstawiciele państw z CEE na Forum w Suzhou:

Wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy na Forum w Suzhou:

Syntea dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju w Polsce, Bułgarii, Rumunii oraz m.in. na Bałkanach (siec partnerów, przedsięwzięcia z instytucjami centralnymi) buduje ofertę, która w obszarze Outsourcingu Procesów Kompetencyjnych może spełnić wymagania przedsiębiorstw z Chin planujących projekty biznesowe w tej części Europy.

Pobierz folder informacyjny

„16+1” to inicjatywa skupiająca Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Czarnogórę, Chorwację, Czechy, Estonię, Łotwę, Litwę, Macedonię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Węgry i Chiny.

BĄDŹ Z NAMI

BLOG