Polski

24/05/2024

Pierwsze grupy rozpoczęły szkolenia

Pierwsze grupy uczniów szkół Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu  i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych rozpoczęły zajęcia z tematów:

 

  • Projektowanie i obsługiwanie procesu druku 3D

Kursanci uczą się podstaw obsługi drukarki 3D oraz montażu elementów stolarki budowlanej. Szkolenie obejmuje m.in. zapoznanie z różnymi technikami drukowania 3D, obsługą oprogramowania do projektowania, kalibracją drukarki, przygotowaniem modelu do druku oraz montażem drukowanych elementów.

Pierwsze grupy uczestników są bardzo zaangażowane i chętne do nauki. Po kilku zajęciach już potrafią samodzielnie obsługiwać drukarkę 3D i montować elementy stolarki budowlanej. Szkolenie cieszy się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy chętnie dzielą się swoimi osiągnięciami i pomysłami.

Kolejne zajęcia będą poświęcone bardziej zaawansowanym technikom druku 3D oraz bardziej skomplikowanym elementom stolarki budowlanej. Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Sukcesy pierwszych grup zachęcają kolejne osoby do wzięcia udziału w szkoleniu i rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie druku 3D i montażu stolarki budowlanej.

Poprzez udział w specjalnych warsztatach, wykładach i praktycznych zajęciach, będą mieli okazję nauczyć się podstawowych zagadnień związanych z programowaniem oraz obsługą drukarek 3D, a także zdobyć praktyczne umiejętności w tworzeniu własnych projektów i sprawdzaniu ich jakości. Dzięki temu będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie nowoczesnych technologii, co przyda im się w przyszłości zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu codziennym.

 

  • Montowanie stolarki budowlanej

W trakcie szkolenia uczniowie poznają techniki montażu okien, drzwi, bram czy też innych elementów stolarki budowlanej. Będą mieli okazję zdobyć praktyczne umiejętności oraz teoretyczną wiedzę, która pozwoli im skutecznie i bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki w przyszłości.

 

Po zakończeniu szkoleń uczestnicy podejdą do egzaminów, które będą stanowiły swoisty test, który pozwoli sprawdzić, czy uczniowie opanowali materiał oraz czy są gotowi do wykonywania zawodu. Będą one wyznacznikiem zdobycia niezbędnych uprawnień i umożliwią uczniom rozpoczęcie pracy w zawodzie.

 

Takie szkolenia są kluczowe dla zdobywania nowych kwalifikacji oraz rozwijania zawodowych kompetencji, dlatego warto je dołożyć wszelkich starań, aby je jak najlepiej wykorzystać.

BĄDŹ Z NAMI

BLOG