Polski

25/06/2025

Nowe kwalifikacje z druku 3D. Uczniowie I LO z certyfikatami

 

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie zakończyła szkolenie zawodowe z zakresu „Programowania i obsługiwania procesu druku 3D”. W ramach kursu uczniowie uczestniczyli w 60 godzinach zajęć, które łączyły wiedzę teoretyczną z praktycznym poznawaniem technologii druku 3D. Ostatnie zajęcia odbyły się 13 czerwca, a dzień później wszyscy przystąpili do egzaminu, który zakończył się pełnym sukcesem – cała grupa zdała.

 

Szkolenie przygotowało uczestników do samodzielnej pracy z nowoczesnym sprzętem i oprogramowaniem. Uczniowie poznali zasady działania drukarek 3D, uczyli się czytać dokumentację techniczną, dobierać parametry wydruku i przygotowywać modele do realizacji. Zajęcia obejmowały także zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy, diagnozowaniem usterek i kontrolą jakości gotowych wydruków.

 

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia zostały potwierdzone certyfikatem Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To oficjalny dokument potwierdzający kompetencje zawodowe w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, która coraz częściej znajduje zastosowanie w przemyśle, medycynie, edukacji i designie.

BĄDŹ Z NAMI

BLOG