Nowoczesne usługi biznesowe – przyszłość i rozwój kompetencji

Politechnika Śląska wraz z partnerem Syntea SA
zapraszają na konferencję
„Nowoczesne usługi biznesowe – przyszłość i rozwój kompetencji”.

Zarejestruj się

DATA: 19 WRZEŚNIA 2024

MIEJSCE: Politechnika Śląska, Wydział Organizacji i Zarządzania, Sala C3, Budynek C (wejście przez budynek A lub B), ul. Franklina Roosevelta 26-28, Zabrze.

CEL KONFERENCJI: 

Konferencja inauguruje pionierski projekt „Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów LO z podregionów: Rybnicki, Gliwicki, Bytomski, Katowicki i Sosnowiecki” realizowany przez Politechnikę Śląską w partnerstwie z Syntea SA. Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie 2500 uczniów liceów ogólnokształcących do studiowania na kierunkach, które kształcą specjalistów do pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych na Śląsku. Projekt zakłada zacieśnienie współpracy między edukacją wyższą a średnią, objęcie każdego ucznia wsparciem doradczym, warsztaty wyjazdowe na uczelni, dodatkowe szkolenia przygotowujące do studiów z uzyskaniem kwalifikacji wolnorynkowej włączonej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz zajęcia przygotowujące do matury. Więcej o projekcie na stronach Beneficjenta oraz Partnera.

Projekt: 

Nazwa: Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów LO z podregionów: Rybnicki, Gliwicki, Bytomski, Katowicki i Sosnowiecki
Beneficjent: Politechnika Śląska
Partner: Syntea S.A.
Wartość dofinansowania: 13 817 358,50 zł

DO KOGO ADRESUJEMY WYDARZENIE? 

Agenda:

9.30 – 10.00

Rejestracja uczestników

10.00 – 10.05

Uroczyste otwarcie konferencji

  • prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk – Rektor Politechniki Śląskiej
  • dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ – Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania
  • Piotr Fałek – Prezes Syntea S.A.

10.05 – 10.15

Znaczenie projektu w kontekście budowania kadr dla sektora NUB na Śląsku

  • dr Tomasz Huk – Wicekurator, Kuratorium Oświaty w Katowicach

10.15 – 10.25

Geneza i główne cele projektu „Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów LO z podregionów: Rybnicki, Gliwicki, Bytomski, Katowicki i Sosnowiecki”

  • dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ – Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania

10.25 – 11.15

Prezentacja dobrych praktyk

  1. W jaki sposób dostosować edukację do potrzeb nowoczesnych usług biznesowych? Pionierska innowacja pedagogiczna w polskiej szkole ponadpodstawowej na przykładzie Technikum nr 4 w Zabrzu
    • Iwona Nowakowska – Dyrektor, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu
  2. Kwalifikacje ZSK dają uczniom przewagę w kolejnych etapach budowania curriculum development
    • Beata Kołodziejczyk – Dyrektor Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bytomiu
  3. Deficyt kandydatów o szerokim spektrum kompetencji w sektorze NUB
    • Anna Szumielewicz-Nowomiejska – Talent Acqusition Manager, Concentrix CVG International, o. Katowice

11.15 – 11.35

Przerwa kawowa

11.35 – 12.25

Prezentacja działań i założeń projektu

  1. Dlaczego warto realizować tego typu projekty?
    • Film
  2. Jak będzie wyglądać rozwijanie kompetencji uczniów liceów poszukiwanych w sektorze nowoczesnych usług biznesowych na Śląsku? Założenia i działania projektowe, które adresowane są do uczniów.
    • Anna Domańska – Koordynator projektu w Syntea S.A.
  3. Jak wspierać nabywanie dodatkowych osiągnięć i umiejętności uczniów?

    • Prezentacja VR, grywalizacji i mikropoświadczeń.

12.25 – 12.35

Dyskusja i zakończenie konferencji

12.35 – 13.15

Poczęstunek, rejestracja szkół do projektu.

Pobierz agendę

Organizatorzy

Politechnika Śląska to najstarsza uczelnia techniczna na Górnym Śląsku i jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 roku jako zaplecze naukowo-dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie – Górnego Śląska. Stanowi istotną instytucję życia publicznego i pełni szczególną rolę kulturotwórczą i opiniotwórczą w regionie.

Syntea S.A. świadczy usługi kompetencyjne w zakresie EPO (Education Process Outsourcing). Syntea S.A. jest członkiem i założycielem Sektorowej Rady ds. Nowoczesnych Usług Biznesowych (NUB), a do jej zadań należy m.in. formułowanie rekomendacji w zakresie dostosowania kadr gospodarki do aktualnych potrzeb przedsiębiorców w danym sektorze gospodarki.

Patroni honorowi

Minister Nauki
Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Sługa
Kuratorium Oświaty w Katowicach
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe

Patronat medialny

TVP3 Katowice
Polskie Radio Katowice

Prelegenci

Anna Szumielewicz-Nowomiejska – Talent Acqusition Manager w Concentrix, doktor psychologii, nauczyciel akademicki. Posiada 8 lat doświadczenia w rekrutacji sił sprzedaży oraz w sektorze Customer Experience, a od 3.5 roku rozwija się w strukturze Concentrix. Jest pasjonatką pozytywnej psychologii organizacji, a szczególnie bliskie jest jej zagadnienie dobrostanu zawodowego. Jej motto zawodowe brzmi: „Nie mogę zmienić całego świata na lepszy, ale mogę zmienić świat kandydatów aplikujących do mojej organizacji”.

Beata Kołodziejczyk – Nauczycielka matematyki. Od dekady dyrektor Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu. Pasje i zainteresowania poza matematyczne – podróże małe i duże, film, muzyka i koty.

 

Projekt Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów LO z podregionów: Rybnicki, Gliwicki, Bytomski, Katowicki i Sosnowiecki realizowany w ramach Priorytetu FESL.10 Fundusze Europejskie na transformację, Działania FESL.10.25 Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki, Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.